23 Ev Geliştirme İpucu – Nisan 2019

Çoğu insan evde iyileştirmeler yapamayacağını düşünüyor. İnsanlar genellikle ev geliştirme projelerini kendi başlarına ele aldıklarında ve başarısız olduklarında genellikle başarısız olurlar. Ev geliştirme çoğu insanın düşündüğü kadar zor değildir. Bu makale evinizde iyileştirmeler yapmanın birçok yolunu içermektedir.

 1. Örneğin, soğuk iklimlerde izolasyonu olmayan bir güneşlenme odası kurmak akıllıca bir yatırım değildir. İstediğinizi yapın, ancak bölgenin iklimini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.
 2. Boya kabının kenarı boyunca delikler açın! Bir çivi kullanın ve sorunu çözmek için kutunun çevresinde kanalın çevresine delik açın.
 3. Evinize güneş panelleri takmayı düşünün. Panelleri monte etmek pahalı olsa da, muhtemelen maliyetin buna değdiğini göreceksiniz. Bu, depolanan enerjinin kullanımı nedeniyle enerji maliyetlerinden çok tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda çevre üzerindeki etkinizi güçlendirmenin harika bir yoludur.
 4. Boya yaparken döşemenizi korumak için bir muşamba bıraktığınızdan emin olun. Bu, fazla boya lekesi tutacaktır. Bunu yapmanın ucuz bir yolu da eski gazeteleri sizin katmanlarınızda kullanmak. Diğer alternatifler arasında plastik tabaka ve boya bezleri bulunur.
 5. Doğru aydınlatma bir odayı büyük ölçüde etkileyebilir. Aydınlık odalar ev sahibi ve konuksever atmosferi daha sıcak hisseder. Daha fazla ışık kurarak bir oda yapabilirsiniz. Karanlık alanlara ışık eklemek tüm evi iyileştirebilir.
 6. Parçaları seçin ve onları kolay ulaşılabilecek bir yerde tutun.
 7. Ev sahipleri asla lisanssız lisanssız müteahhit kiralamamalıdır. Tüm eyaletlerde yüklenicilerin talep gördüğü her eyalette sertifikalı olmaları gerekmektedir. Sertifika almak için test yapmak zorunda değiller, ancak bu yetkili bir işin yapılmasını sağlamıyor.
 8. Her zaman daha önemli konulara dönüşmeden önce bu evleri ele almalısınız. Evinizin farklı sistemleri birbirine çok yakın bağlanır ve hasar şok edici hızda yayılma potansiyeline sahiptir. Küçük bir mesele iltihap bırakılırsa kocaman bir duruma dönüşebilir.
 9. Tıkanmış oluklar, evlerde ciddi su hasarına neden olabilir. Yağmur suyunun evin yanına sızmasına neden olan tıkanmış oluklar, aslında çatınızdaki sızıntıların ve sızıntı nedeniyle bodrumunuzun hasar görmesinin ana nedenlerinden biridir. Bu sorundan önce oluklarınızı temizleme alışkanlığı kazanın.
 10. Tuğla içeren bir ev geliştirme projesinde, fazladan tuğla satın almak çok akıllıca bir yatırımdır. Yapılması gereken onarımlar varsa iyi bir renk eşleşmesi elde etmek imkansızdır. Tuğla tarzı her zaman değişir.
 11. Yeniden boyanmış yeniden boyanmış bir garaj kapısı göz alıcı bir çekicilik katacaktır. Garaj kapıları doğal unsurlara maruz kalıyor, bu da pis ve yıpranmış görünmelerini sağlıyor. Taze bir boya kat, tüm evinizin yeni ve daha değerli görünmesini sağlar.
 12. Bir müteahhitin işini alışılmadık derecede hızlı bir şekilde yapmaları için kandırmasına izin vermeyin. Bir yüklenicinin işi hızlı bir şekilde yapmak için kendi sebepleri olabilir. Çalışanlarını, diğer işlere taşıyabilecekleri en hızlı şekilde yapmaları için acele etmek isteyebilirler.
 13. Bir banyoda banyo sayısının çok önemli olduğunu gördünüz mü? Bir evdeki toplam banyo sayısı, mülk değeri için önemlidir. Ek bir banyo veya iki banyo eklemek, evinize değer katabilir.
 14. Herhangi bir ev geliştirme işine başlamadan önce, planınızın her bir bölümünü başarmak için gerekenlerin adım adım bir listesini yaptığınızdan emin olun. Önemli bir şeyi kaçırıp kaçırmadığınızı görmek için listenizdeki birinden başka bir fikir alın.
 15. Bir evin bodrum katında bir bar kurmak eğlenceli bir ev geliştirmedir. Kendi barınızda tasarım yapmak ve çalışmak isteyenler için gerçek bir tutku projesi olabilir. Nasıl yapılırsa yapılsın, eve bir bar eklemek büyük bir gelişme olabilir.
 16. Farelerin evinize girmelerini sağlayan tüm delikleri veya çatlakları kapatmak için çelik yün kullanın.
 17. Araçlarınızı projelere göre çeşitli araç kutularında sıralayın. Örneğin, çeşitli boru bağlantı parçaları, PVC yapıştırıcı ve daha fazlasını içeren özel olarak sıhhi tesisat projeleri için bir araç kutusuna sahip olun. Başka bir kutuda sigortalar, anahtarlar, fermuarlar veya elektrik bandı bulunabilir.
 18. Bir sözleşme imzalamadan önce düşündüğünüz herhangi bir çatı şirketini araştırdığınızdan emin olmalısınız. BBB’yi kontrol edebilir ve ne tür bir çalışma yaptıklarını anlamak için çevrimiçi aramaları inceleyebilirsiniz.
 19. Halıların düzenli halı temizliği evinizde hissetmenize yardımcı olur. Halınızın yüksek trafik alanlarının temiz kalması için özel dikkat gösterilmesi gerekmektedir. Eviniz aniden daha temiz hissedecek.
 20. Bulunduğunuz yerin ev geliştirme projeleriniz üzerinde bir etkisi olmalı. Örneğin, Kaliforniyalılar, yalnızca birini ya da diğerini yapabiliyorsa, şömine yerine klima kurmak isteyebilirler. Bir yüzme havuzu bu alanda harika bir ek olacaktır, ancak daha soğuk bir iklim için değil.
 21. Azami tasarruf ve asgari çevresel etkiyi elde etmek için bir ev geliştirme çalışması yaparken elinizden gelenleri tekrar kullanın. Neden dolapları boyayarak yeni bir görünüm elde etmiyorsunuz? Ayrıca dolaplarınızdaki kolları ve kolları değiştirerek daha modern hale getirebilirsiniz.
 22. Hem tedarik şirketlerinden hem de düzenli ev geliştirme perakendecilerinden indirimli sarf malzemeleri alma konusunda sorun. Üretimde olmayan ürünlerin maliyeti daha düşük olmayacak ve başladığınız projeyi tamamladığınızda paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Harcamalarınızı düşürmek için projenizde nasıl devam edeceğinizi düşündüğünüzde satışları da göz önünde bulundurmalısınız.
 23. Yeni bir çelik kapı, evinize çekişsizliği artırabilir, aynı zamanda daha enerji verimli hale getirir.

Şimdiye kadar görebileceğiniz gibi, ev geliştirme birçok insan tarafından imkansız olarak düşünülmektedir. İnsanlar ev geliştirme projelerinde her zaman başarısız oluyorlar. Bu, doğru işi yapabileceğini söyledi. Projenize başlarken bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.