Bahçeniz için Etkili İpuçları

Bahçecilik harika bir eğlencedir ve birçok fayda sağlayabilir. Sebze veya çiçek yetiştirseniz de, bitkilere yönelmenin inanılmaz derecede tatmin edici olduğunu göreceksiniz. Bu makale size güzel bir bahçenin nasıl yetiştirileceği konusunda önemli tavsiyeler sunmakta yardımcı olabilir.

 • Tohumlarınızı gece boyunca karanlık bir yerde bekletin. Bu, tohumların sulanmasına izin verecek ve büyümelerine atlamaya başlayacaktır. Tohumlar hayatta kalmak ve olgunlaşmak daha iyi olacak.
 • Ayrıca biberiye veya güveler ekerek evcil hayvanınızı kovabilirsiniz.
 • Bitkilerde nem, hastalığın ve hastalığın dikkatini çekecektir. Mantarlar bahçe dünyasında çok yaygın bir sorundur. Mantar önleyici spreylerle ortaya çıktıktan sonra mantarlardan kurtulmak mümkündür, ancak anahtar herhangi bir problem ortaya çıkmadan bahçenizi iyileştirmektir.
 • Haşere kontrolü bir sebze bahçesi sunabilir. Bahçe zararlılarının kontrolüne yardımcı olmanın bir yolu uyanık olmaktır. Zararlıları erken yakalarsanız, onları elinizle bitkilerden fiziksel olarak çıkararak kontrol edebilirsiniz.
 • Bahçecilik rahatlatıcı bir aktivitedir. Kişisel rahatlama ve rahatlama bulmaya çalışırken izlenecek çok sayıda yol vardır. Bahçecilik, fazladan zaman harcamanın en rahatlatıcı ve tatmin edici yollarından biridir. Büyük bir başlangıç ​​maliyeti gerektirir ve çok sayıda getirisi vardır. En büyük temettü, yeşilliklerinizde yeşilliklerle büyüyen yeşilliklerden elde edebileceğiniz ekim ve huzur duygusudur.
 • Termostatınızı iç mekan bitkilerine ayarlamak için ideal sıcaklık gün boyunca 65-75 derece arasındadır. Sıcaklığın sabit ve sıcak kalması gerekir, böylece büyüyebilirler. Evinizin soğuk mevsimde gerçekten sıcak olmasını istemiyorsanız, kullanabileceğiniz bir başka çözüm organik bitkileriniz için ısı lambaları satın almak.
 • Ayrıca çiçek tarhlarınızı da hazırlar.
 • Bazı tipik örnekler petunya ve petunyadır. Tohumlarınızın güneşe maruz kalmasını gerektirip gerektirmediğini bilmiyorsanız, kaynaklar genellikle tohumla birlikte verilir veya çevrimiçi olarak bulunabilir.
 • Bitkilerinizi karıştırarak ve onları farklı alanlara yerleştirerek, hastalık ve mantarları doğal olarak önleyebilirsiniz.
 • Bahçenizi veya çiçek tarhınızı organik olan yaklaşık üç inç malzeme ile malçlamanız gerekir. Bu, toprağa besin ekleyerek, nem seviyelerinde tutarak, çirkin yabani otların büyümesini engelleyerek ve bahçenin genel görünümünü iyileştirerek bahçenize yardımcı olacaktır.
 • Bu organik bahçe girişimleri yapacak. Peyzajınızı, organik bir bahçe oluştururken öncelikle yerel çalılar, otlar ve çalılar temelinde planlayın. Bölgenizin iklimine adapte olan bitkiler, zaman ve para harcayan birçok “özel önlem” e ihtiyaç duymasını önleyecektir. Yalnızca doğal kompostla büyümeyi teşvik ederseniz yerel bitkiler büyür.
 • Organik bir bahçede bir çalı veya bir ağaç için bir çukur kazmanın zamanı geldiğinde, yırtık bir dikim deliğinin en iyisi olduğunu unutmayın. Çukurunuzda kürek tarafından oluşturulan birkaç “cam” kenar varsa, köklerin büyümesini sınırlar.
 • Organik bahçede ne yetiştirmek istediğiniz konusunda net olun. Belirli bir çiçeğin veya sebzenin farklı çeşitleri, farklı ortamlara ihtiyaç duyar. Örneğin, birçok gül çeşidi vardır ve bazıları bahçenizde işe yarar, bazıları ise işe yaramaz. Bahçenize iyi uyum sağlayacak çeşitleri seçtiğinizden emin olun.
 • Ağaçları ve ağaçları malçlamak için en az 3 “organik malzeme kullanın. Bu, çevre korumaya yardımcı olur ve nemi daha verimli tutmasına yardımcı olur – bu da her ay su için ciddi para kazanmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda oldukça harika görünebileceğini göreceksiniz. .
 • Organik bir bahçe yetiştirmek söz konusu olduğunda kompostun ne kadar yararlı olduğunu biliyorsunuz, ama neyden oluştuğunu merak ettiniz mi? Tahta talaşları, yaprakları, talaşları, ürün bitleri, çubuklar ve ince dallar gibi şeylerden yapılır. Bu kompostu kimyasallar ve gübreler yerine kullanmanız önerilir.
 • Böcekleri organik bahçenizden uzaklaştırmanın müthiş bir yolu, çeşitli yerlere sarımsak ekmektir. Koku birçok tahrip edici böceğe zarar vermez. Sarımsakları bahçenin çevresine ve saldırıya biraz daha yatkın diğer bitkilerin yanına yerleştirdiğinizden emin olun. Bu şekilde sarımsak kullanmanın bir avantajı da yenilebilir olmasıdır.
 • Kış aylarında organik bahçenize çadır kurmak için birçok evde bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz. Ardından, üzerlerine birkaç sayfa atın ve kenarlarını basılı tutmak için tuğlaları kullanın. Bu, ekinlerinizi kış aylarında korumak için bir çadır yapmanın ucuz bir yoludur.
 • Bahçesini dikmeye başlamadan önce bahçelerinin etrafındaki bir çit kullanarak bir sınır inşa etmek gerekiyor. Hayvanları bahçenin büyümesine başlamadan önce dışarıda tutacak bir şeylerin olması, bitkilerin, büyüydükleri andan itibaren, tam boyutlarına ulaşmak için güvende olmalarını sağlayacaktır.
 • Sebze bahçenize ne ekeceğinize karar verirken, en sık kullandığınız sebze türlerini göz önünde bulundurun; bu tür bitki. Bu, aylık yiyecek faturalarınızı azaltır ve yetiştirdiğiniz her şeyi kullanmanızı sağlar. Ailenizin yemeyeceği sebze yetiştirme konusunda zamanınızı boşa harcamayın!
 • Bazı ev bitkileri için nem bazen gereklidir. Farklı bitkileri tek bir kapta toplayarak her ortamda nem oluşturabilirsiniz ya da boşluğu taş ya da kompostla doldururken daha büyük bir kap içine de yerleştirebilirsiniz. Ev bitkileri için nemi almanın bir başka yolu da onları suyla ıslatmaktır. günde iki kez.
 • Bu makalenin başında da belirtildiği gibi, bahçecilik inanılmaz derecede ödüllendirici bir hobi olabilir. Sadece temiz havada çalışmak bile moralinizi yükseltebilir. Bu makaledeki tavsiyeyi kullanırsanız, bir sonraki seviyeye sağlanan faydaları göreceksiniz.