Bahçenizde Yardıma mı ihtiyacınız var? Bu İpuçları size göre!

Kendiniz ve diyetiniz için yapabileceğiniz en akıllı şeylerden biri organik bahçeler. Bununla birlikte, biraz çaba sarf etmek zorundasınız. Organik bir bahçe planlaması yaparken nereden başlayacağınızı bilmek en önemli şeydir.

 • Her sebze için ideal zamanları öğrenin. Her ürün çeşidinin, lezzetin zirvesinde hasat için kendine has bir zamanı vardır. Örneğin, kabak ve bebek bezelye, erken topladığınızda en iyi tada sahiptir. Ancak domatesler, asma üzerinde mümkün olduğu kadar uzun süre olgunlaşmalarına izin verildiğinde daha lezzetli olur.
 • Çocuklarınızın organik bahçenizi ekiminde yapılacak çalışmalara yardımcı olmalarını sağlayın. Bir bahçe çocuklar için harika bir öğrenme deneyimi sağlayabilir ve sağlıklı yiyecek üretirken size bağlanma şansı verir.
 • Çocuklarınız için her zaman çilekli çilekler ekin. Çocuklar bahçeden kendi meyvelerini koparabilirlerse size yardım etmeye çok istekli olacaktır.
 • İç mekan bitkileri için termostatınızı ayarlamak için ideal sıcaklık, gündüz saatlerinde 65-75 derece arasında tutulmalıdır. Sıcaklığın bu kadar sıcak olması gerekir, böylece büyüyebilirler. Termostatınız normalde kışın düşük tutulursa, bitkiler üzerinde kullanmak için bir ısı lambası almayı düşünün.
 • İç mekan organik bitkileri yetiştiriyorsanız, ne kadar ışık alacaklarını düşünmeniz gerekir. Eviniz yeterli ışığa izin vermiyorsa, az güneş ışığı gerektiren bir bitki daha rahat ve sağlıklı olacaktır. Büyüme ışıklarını bu amaç için kullanmayı da deneyebilirsiniz.
 • Çok yıllık bir bahçe zeminde toprağı hazırlamak kolaydır. Çime kazmak için bir kürek kullanın, ardından her bir parçayı ters çevirin ve üzerine ahşap talaşları dört inç derinliğe yayın. Bölgenin iki hafta boyunca oturmasına izin verin, daha sonra kazın ve yeni yıllıklar planlayın.
 • Bahçenize tohum ekerken acele etmeyin. Toprağa nem ekleyerek başlamalısınız. Tohumlarınızı tohumun boyutundan üç kat daha derine gömünüz. Bazı tohumlar, büyümek için ışığa ihtiyaç duydukları için kesinlikle gömülmemelidir.
 • Kavanozu bira ile kavanozun üstünden bir inç kadar doldurun. Sümüklü böcekler biradan etkilenir ve kaptan çıkamaz.
 • Toprağın canlılığını artırmak için bahçenizi tutmak için malç ekleyin. Malç toprak için koruyucu bir kalkan görevi görür. Malç toprağınızın ideal bir sıcaklıkta olmasını sağlayacak ve köklerinizi koruyacaktır. Bu, buharlaşma oranını azaltarak toprağınızın nemli kalmasını sağlayacaktır. Malç ayrıca yabancı ot gelişimini kontrol etmek için mükemmeldir.
 • Domates ekecekseniz, ilk partiyi diktikten üç hafta sonra yeni bir domates seti ekmeyi deneyin. Bu, zaman içinde büyük domates hasadı ile su altında kalmamanızı sağlar.
 • Bahçenizde ne tür ürünler kullandığınızı düşünün. Normalde kullandığınız kimyasallar yerine doğal veya organik alternatifleri kullanmayı deneyin. İyi bir örnek kullanmak kompost.
 • Değeri yüksek ürünler yetiştirin! Bir bitkinin değeri her insan için farklı olacaktır. Aslında başlangıçta satın almak daha pahalı olan pahalı bitkiler yetiştirerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Bitki yemeyi sevdiğiniz yiyecekleri.
 • Bahçenizdeki böcekleri engellemenin müthiş bir yolu, çeşitli yerlere sarımsak ekmektir. Keskin aroma birçok sinir bozucu böcekleri iter. Bunları haşere çeken bitkilerin yakınında olacak bir alana diktiğinizden emin olun. Sarımsak yerleştirmenin bir faydası, yenilebilir olmasıdır.
 • Bahçeniz için yağmur suyunu tutmak ve saklamak için yağmur varillerini veya alternatif kapları kullanın. Bu, sulamada kullanılan suyun ücretini ödemekten kurtarır. Yağmur suyu ayrıca bitkiler için daha faydalıdır.
 • Bahçedeki bitkileriniz için gübre edinmenin harika bir yolu kendinizinkini yapmaktır. Bunu yapmak için eğlenceli bir yöntem, küçük bir solucan kompost binasına başlamaktır. Kırmızı solucanlar, bazı kirler, mutfak artıkları ve rendelenmiş gazete kompost çöplüğünüz için iyi bir temel olacaktır.
 • Organik bahçenizdeki bitki sıraları arasında küçük çukurlar kazmayı düşünmelisiniz. Bu su ve para tasarrufu için iyi bir yoldur.
 • Cüce meyve ağaçları, alanı kısıtlayan bahçeler için mükemmel seçimdir. Şehir sınırları içindeki birçok bahçede tam boy ağaçlar için yer yoktur ve cüce meyve ağaçlarının en iyi uydukları yer burasıdır. Bu küçük ağaçlar dikimden yaklaşık dört yıl sonra tam boy meyve verir.
 • Bir sürü ağaç ve bahçenize güzel kırmızı tonları sağlayın ve asmalar sonbahar ve sarılara kadar en iyi olmayacak. Renkteki değişim, klorofil üretmeyi bırakan bitkilerin bir sonucu olarak ortaya çıkar ve yeşil tarafından gizlenen renkler parlamaya başlar. Boston sarmaşık, kestane, kestane ve yanan çalılar gibi bitkiler.
 • Bazı hava koşulları soğuk havalarda daha serttir. Bu bitkilerin uzun bacaklı hale gelmesi durumunda kırpılması gerekebilir. Soğuk havalarda en iyisini yapan yıllıklar arasında aslanağzı, aslanağzı ve dianthus bulunur.
 • Bu sebzeler çürümekte ve önemli besin maddelerini büyümekte olduğunuz yeni bitkilere geri döndürmektedir. Bu süsleri kompost yığınınızda da kullanabilirsiniz, ancak bahçede hemen kullanım için biraz tasarruf edin.
 • Zamanınızı ve çabalarınızı adamaya karar verirseniz, harika bir organik bahçe yetiştirebilirsiniz. Ayrıca, kendini adama ve tutarlılığın başarıya doğru uzun bir yol alacağının farkındasın. Şimdi, bu makalenin ipuçlarını okuduktan sonra, başarılı bir organik bahçıvan olmak için gerekli bilgiye sahipsiniz.