Herkes için Uygulanabilir Bahçe İpuçları

Bahçecilik, pahalı olmadığı için ilave ikramiye ile çok uygun fiyatlı ve dinlendirici bir hobidir. Bahçecilik aynı zamanda aileniz ve arkadaşlarınızla zaman geçirmenin harika bir yoludur. Çocuklar genellikle bir tohumun bir çiçeğe nasıl geliştiğini veya böcekleri yakaladığını öğrenmek için özellikle sevgiye ilgi gösterir. Bu aynı zamanda çocuklara açık havada ve doğada takdir konusunda harika bir hayat dersi verebilir. Bu makale, çeşitli taktikler geliştirmeyi ve daha keyifli hale getirecek teknikleri öğrenmenize yardımcı olacaktır.

 • Kil toprağı ile çalışmak çok zor olabilir, bu da çalışmayı zorlaştırır. Kazmayı kolaylaştırmak için önce kürekünüze bir kat otomobil mumu uygulayın ve ardından hafifçe parlatın. Kil, paslanmaya karşı koruma sağlarken, yüzeyinden kolayca kayabilir.
 • Aletlerinizdeki tutamaklar uygun bir ölçüm aleti olarak kullanılabilir. Kolları zemine yerleştirin ve yanlarına bir bant yerleştirin. Parlak bir kalıcı işaretleyici ve etiket mesafeleri kullanın.
 • Bahçenizde sağlıklı bir toprağa sahip olmak, zararlı böceklere karşı bir numaralı savunmanıza yardımcı olacaktır! Sağlıklı bitkiler ve bu nedenle haşerelerin tutulmasını önler. Bahçenize en sağlıklı bitkileri üretme şansını vermek için, tuz biriktiren kimyasallardan yoksun olan birinci sınıf toprakla başladığınızdan emin olun.
 • Bezelye yetiştirmeyi planlıyorsanız, dışarıya dikmek yerine iç mekanlara başlatmayı düşünün. Tohumlar, iç mekanlara başlarsanız evinizde daha iyi olacaktır. Fideler, zararlı olmalarına ve hastalıklarına daha iyi direnç gösterebilecekleri anlamına gelir. Fideleri hayatta kalabildiklerinde ve başarılı olduklarında ekilebilir.
 • Diktiğiniz her sebze türü için en iyi hasat süresini öğrenin. Her sebzenin lezzetin zirvesinde hasat için kendine has zaman dilimi vardır. Örneğin, kabak ve bebek bezelye, gençken onları toplarsanız çok daha iyi tadacaktır. Yine de domatesler, asma üzerinde olgunlaşmalarına izin verilen süre kadar tadı daha iyi.
 • Geniş kenarlı güneş gözlüğü ve şapka giyin ve güneş koruyucusunu kullanın. Kendinizi güneşten korumak, yaşamın ilerleyen saatlerinde yanıkları ve cilt kanserini önlemenin en iyi yoludur.
 • İçeride küçük bir organik bahçeye başlamak istiyorsanız, bazı bitkilerin diğerlerinden daha fazla güneş ışığı gerektirdiğini unutmamalısınız. Eviniz çok fazla doğal güneş ışığından hoşlanmıyorsa, seçeneklerden biri sadece orta veya düşük ışık gerektiren bir şey yetiştirmektir. Büyüme ışıklarını bu amaç için kullanmayı da deneyebilirsiniz.
 • Kirli bahçe ayakkabılarını giyebileceğiniz bazı plastik torbalar hazır bulundurun.
 • Bahçe toprağınıza kahve tozu ekleyin. Kahvenin, bitkilerin kullanabileceği birçok temel besin maddesi vardır.
 • Bahçeniz için taş, tuğla veya işlenmemiş ahşaptan yükseltilmiş bir yatak oluşturun. Çürümeye karşı dayanıklı ve işlenmemiş bir ahşap seçin. İyi seçenekler selvi, keçiboynuzu ve selvidir. Zehirli maddelerin toprağa ve belki de sebzelerinize girmesini engellemek için, işlenmiş odun kullanmayın, çünkü kimyasalları besin bitkilerine ve toprağa karışabilir.
 • Her türlü bahçecilik, gezegene daha fazla bağlı hissetmenize yardımcı olsa da, organik bahçecilik bunu bir sonraki seviyeye taşır.
 • Domates ekecekseniz, ilk partiyi diktikten üç hafta sonra yeni bir domates seti ekmeyi deneyin. Bu size domatesleri düzenli olarak tedarik etmenizi sağlar ve herhangi bir zamanda fazlalığı azaltır.
 • Organik bahçenizi gölgede tutmaya çalışın. Bahçelerin bakımı kolay olduğunu öğrenmekten mutluluk duyacaksınız. Çok fazla suya ihtiyaç duymazlar ve çok fazla iş ya da zaman gerektirmezler. Bu daha yavaş bitkinin büyümesine neden olur, ancak parlak tarafında bu daha az yabancı ot anlamına gelir.
 • Organik bahçenize hangi bitki türlerini koymak istediğinizi öğrenin. Belirli bir çiçeğin veya sebzenin farklı varyasyonları, farklı ortam türlerine ihtiyaç duyar. Örneğin, bazı gül çeşitleri belirli bir ev bahçesinde büyür, bahçenizde büyür, büyür olmaz. Bahçenize iyi uyum sağlayacak çeşitleri seçtiğinizden emin olun.
 • Böcekler bulunsa da, bitkileriniz eskisi kadar etkilenmeyecek.
 • Kış aylarında bahçenize çadır kurmalısınız. Daha sonra, üstlerine çarşaflar atın ve kenarlarını tutmak için bazı tuğlalar kullanın. Bu, kış aylarında yetişen ürünlerinizi koruyacak bir çadır inşa etmenin ucuz bir yoludur.
 • İyi miktarda malç kullanmak bahçede su tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir. Malç, ağaç dalları, ölü bitkiler ve yapraklar veya ölü bitki malzemeleri gibi çeşitli kaynaklardan elde edilebilir. En önemli faktör, bol miktarda kullanmanızdır.
 • Bahçelerini dikmeye başlamadan önce, bahçelerinin etrafındaki bir çit kullanarak bir sınır inşa etmelisiniz. Bitkilerin güvende olduğundan ve tüm potansiyellerine ulaşacağından emin olarak kalın bir çalı kullanabilirsiniz.
 • Bahçe dikmeyi düşünüyorsanız, en sık kullandığınız sebze türlerini düşünün; bu tür bitki. Bu, yiyecek faturalarınızı azaltabilir ve düşük maliyetli olabilir. Ailenizin bile yemeyeceği, büyüyen yiyeceklerle ilgili bahçe alanını boşa harcamayın!
 • ‘Yeşil’ bir bahçıvan olmak için bitkilerinizi yağmur suyuyla sulayın. Herhangi bir miktarda yağmur suyu toplamak için bir varilin veya herhangi bir tür kabın kullanılması yalnızca her ay su faturanızda tasarruf etmenizi sağlamaz ve doğal kaynaklarınızı en iyi şekilde kullanır. Bu para harcamak için harika bir alternatiftir ve bahçenizden en iyi şekilde yararlanır.
 • Bahçecilik, kendi başınıza yapabileceğiniz veya başkalarıyla paylaşabileceğiniz harika bir etkinlik. Ne olursa olsun, bu makaledeki tavsiyeler yararlı olabilir. Daha önce bahsettiğimiz ipuçlarından bazılarını uygulayarak, bahçecilik zevklerini aile üyelerine tanıtabilir, arkadaşlarınızla eğlenerek bahçede eğlenebilir veya yalnızca kendiniz için tadını çıkarabilirsiniz.