Herkes için Uygulanabilir Ev Geliştirme İpuçları

Çoğu insan, ev iyileştirmelerinde kendi başlarına yardıma ihtiyaç duyacaklarına inanmaktadır. İnsanlar her zaman ev geliştirme projelerini kendi başlarına üstlenirler ve başarısız olurlar. Ev geliştirme, insanların düşündüğü kadar zor değildir. Bu makale evinizi geliştirmek için birçok basit yaklaşım içermektedir.

Yeni mobilya almak çok pahalı olabilir. Yerel mağazalar ve garaj satışlarından alışveriş yaparak yaşam alanınıza biraz pizzaz ekleyebilirsiniz. Başka birinin istemediği şeyler arasında bazı gerçek mücevherleri ortaya çıkarabilirsiniz. Bazı öğelerin biraz düzeltilmesi gerekebilir, ancak biraz dirsek yağı ve zamanla, evinize harika bir katkı olacaktır.

Mücadele etmek için basit bir ev geliştirme projesi. Yeni renkteki taze katlar, bir evi hızlı ve ucuza yepyeni gösterebilir. Yeni bir kat boya, evinizi satmakla ilgileniyorsanız, alıcılara daha çekici yeni bir ev almak kadar faydalıdır.

Döşemenizi yeniliyorsanız radyan ısı kiremitleri yerleştirmeyi düşünün. Bu fayans çok çekici ve ayaklarınızla ısı üretir. Talimatları izlerseniz bu şeyleri kolayca yükleyebilirsiniz. Bu birisini işe mi alıyorsunuz yoksa kendiniz mi yapıyorsunuz.

Bir sehpa yerine farklı bir şeyler kullanmayı deneyin. Daha fazla ülkeye bakmak istiyorsanız küçük bir masa örtüsü ve bazı dekoratif çay bardakları bile ekleyebilirsiniz.

Projenizin gerektireceği iş miktarını küçümsemeyin. Oturun ve yapmanız gereken her şeyi bulmak için zaman ayırın. Ayrıca bir şeyi gözden kaçırmış olma ihtimaliniz hakkında başka bir fikir edinmek isteyebilirsiniz. Yapması gereken her şey hakkında net bir fikriniz varsa daha fazla para kazandıracaksınız.

Doğru boyutu bulmakta zorlanıyorsanız, pencere ekranlarını kendiniz yapabilirsiniz. Çerçeve kitleri, çerçeveyi istediğiniz boyda kesmenize olanak tanır ve ardından ekranın kordonla ve ucuz bir aletle birleştirilmesi meselesidir. Özel bir ekrana sahip olması gereken bazı pencereler var, ancak dış ekranlar, bağlanması basit adaptörleri olan herhangi birine eklenebilir.

Harika manzaralı evler, pazarsız benzer evlerden daha fazlasını satabilir.

Keskin mobilyaların doldurulması, küçük çocuklarınız için özellikle önemli olan küçük bir gelişmedir. Bunu her iki köşe koruyucu ile de yapabilirsiniz veya sadece köpükten yapılmış bant kullanın.

Güvenli bir kaçış planının önceden yapılması herkesin güvende olmasına yardımcı olabilir. Bir araya gelin ve bu tür durumlarla nasıl başa çıkılacağına dair bir plan oluşturun.

Dış kapılara gözetleme deliği takın. Kapının diğer tarafında kimin olduğunu görün. Bir gözetleme deliği yerleştirmek nispeten kolay bir iştir ve maliyeti çok düşüktür. Yapmanız gereken tek alet biraz delmedir! Bir gözetleme deliği, birileri kapınıza çarptığında size biraz güvence verecektir.

Banyonuzu yenilemeyi planlıyorsanız, engelli erişimine uygun hale getirmelisiniz. Tesisleri derhal tamamen dönüştürmenize gerek yok, ancak hazır olmalısınız, çünkü size zaman ve emek kazandırabilir. Evinizi piyasaya sürerseniz, bu hazırlıklar pazardaki evinizin değerini artıracaktır.

Doğal yapı malzemeleri, bütçenizin bu tür satın alımlara izin vereceği iç mekân için son derece esnek ve harika. Ahşap, seramik veya taş gibi doğal yapı ürünleri sentetik alternatiflerden hemen hemen her zaman üstündür. Daha dayanıklıdırlar ve daha iyi görünürler. En pahalı doğal malzemeler zamanla daha ucuz olabilir çünkü sentetikler daha uzun süre dayanır.

Yenileme projeniz kendiniz çalışıyorsa, projeyi bitirmek için gerekli olduğunu düşündüğünüz adımların bir listesini yapın ve başlamadan önce deneyimli bir profesyonelden isteyin. Planlama yaparken bir adımı kaçırmak istemezsiniz.

Mikrodalga fırınınızın bulunduğu kabinin içine bir priz yerleştirmek için bir elektrikçiye başvurun. Bu, görünür bir kabloya sahip değilken mikrodalganızı fişe takmanızı kolaylaştıracaktır. Bu nispeten basit adım, mutfağınızın dikkat çekici hale gelmesinde büyük bir fark yaratıyor.

Banyonuzu tasarlarken yeterli aydınlatma sağladığınızdan emin olun. Tadilat sırasında banyo özelliklerine daha çok dikkat etmek yaygındır, fikstürlerin izin verdiği ışık parlaklığını unutmak da aynı derecede önemlidir. Dilediğiniz zaman kolayca değiştirilebilecek tavana lamba yerleştirirken, ecza dolabınızın veya aynanızın etrafına kolayca monte edilebilecek lambaları arayın.

Çevre dostudur ve soluduğunuz havaya zararlı kimyasal maddeler içermezler. Sadece normal boyalar kadar iyi çalışırlar ve sadece biraz daha yüksekler.

Eski drafty pencerelerini değiştirmek, kış aylarında soğukları uzak tutmak için harika bir yoldur, daha fazla enerji tasarrufu sağlayan modeller, uzun vadede bir kişinin paradan tasarruf etmesine yardımcı olabilir. Bu, bir ev geliştirme projesi yapmaya karar verenler için oldukça faydalı olabilir.

Daha iyi görünen bir bahçeye sahip olmanın harika bir yolu, bazı yetişen çiçekleri koymaktır. Olgun bitkiler peyzajınıza hızlı bir renk patlaması ekler. Dikkat çekecek kadar büyük büyümek için fidelerin uzun sürebilir. Bahçenin hoş görünmesini sağlamak için fazladan bir iş yapmanıza gerek olmadığı hissi istiyorsunuz.

Hatalar çoğu zaman dışarıdaki harikaların tadını çıkarmak istemenizi sağlar mı? Evinize bir mahfaza koymayı düşünmelisiniz. Bu size dinlenmek ve böcekler tarafından rahatsız edilmeksizin açık havada aileniz ve arkadaşlarınızla kaliteli zaman geçirmek için mükemmel bir yer sağlayacaktır. Bir tavan vantilatörü oda içinde hava sirküle edecek ve konukları en sıcak aylarda serin tutacaktır.

Açıkçası, ev geliştirme roket bilimi değildir. Birçok insan ev iyileştirme konusunda başarısız oluyor. Yine de, ev geliştirme yapılabilir. Yukarıdaki ev geliştirme tavsiyesini kullanırsanız işler daha kolay olacaktır.