AYNA VE RESİMLERLE DEKORASYON

Aynalar ve resimler iç mekanınıza boyut ve derinlik kazandırırken, yalnızlık hissi veren boş duvarlara da hayat verir.İç mekan duvar dekorasyonunda aynaların ve resimlerin sihirli dokunuşlarını bilmeyen yoktur. İyi yerleştirilmiş bir ayna dar mekanları genişletirken, stratejik bir noktadaki duvar resmi de alçak tavanlı mekanları daha ferah bir görünüme kavuşturabilir. Aynalar ve resimler iç mekanınıza derinlik kazandırırken, yalnızlık hissi veren boş duvarlara da hayat verir.

Büyüklü küçüklü, yuvarlak ve köşeli… Hepsi bambaşka karakterdeki çerçeveler, içerisindeki güzel bir çiçek resmi ya da sevdiklerinizin fotoğraflarıyla mekanlarınızın enerjisini yükseltirler. Evdeki mobilyalarınızla uyumlu renk ve dokuda seçilmiş çerçeveler de dekorasyonunuzu tamamlar.
Ayna ve çerçeveler evinize hareketli bir görünüm verir ama dozunu iyi ayarlamakta fayda var. Çok sık kullanılan, tamamen çerçeveyle kaplanmış duvarlar, bazen çok şık dururken, yerine göre de abartılı bir görünüm oluşturabilir.

Her stille uyumlu farklı tasarımlarda bulabileceğiniz ya da kendi tarzınızda kendiniz tasarlayabileceğiniz birçok çeşit ayna mevcut.
Duvarları süslemenin yanı sıra mekânları daha geniş göstermek, ışığı içeriye daha fazla yansıtmak ve mekânlarda odak noktası yaratmak için aynalardan yardım alabilirsiniz. Kolon ya da kiriş gibi demirbaş olan köşeleri ise ayna ile süsleyerek gösterişli bir dekor yaratmanız mümkün.

Pencere yakınına yerleştirilen aynalar evde iki pencere varmış hissi verip evinizin daha ferah bir görünüme kavuşmasını sağlar. İç mekan aydınlatmalarınızda da ışığı vurgulamak için aynaları kullanabilirsiniz. Işık yansımalarını kullanarak, daha şık bir aydınlatma elde edebilirsiniz.
Aklınıza gelen her yerde aynaları kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta karşısına gelecek objeleri iyi seçmeniz.

Bir cevap yazın