DUVARLARINIZDA SULUBOYA ETKİSİ

Duvar boyama denildiğinde düz renk uygulamaları veya her duvarı farklı renklerde boyama akla gelse de değişik uygulamalar bazı odalar için uygulanabilir özelliklerde. Basit bir şekilde uygulanabilen ve kendi kendinize eğlenerek yapabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Sulu boya duvar fikirleri sizi çocukluğunuza götürecek eğlenceli bir uygulama olacaktır.

Sulu boya tekniğini duvarınıza uygulamanız için fırça ve süngerleri kullanabilirsiniz. Boyalarınızda istediğiniz renklerde ve sulandırılmış olmalı ki duvarda rahatça hareket edebilsin. Sünger ile alacağınız boyayı istediğiniz yerlere sünger vasıtasıyla sürebilirsiniz. Basit bir patates baskı uygulaması olarak düşünün. 

Boyayı süngere alın ve istediğiniz yoğunlukta baskılar yapın. Çocukların anaokulunda yaptığı faaliyetler burada işinize yarayacaktır. Örneğin pipet ile boya teknikleri gibi.

Bir başka uygulama ise fırçaya boya alarak bunu duvara sıçratmak. İsterseniz çok yoğun ve sulu uygulayarak aşağıya doğru süzülen bir görüntü oluşturabilirsiniz. Başka bir uygulama ise fırçayla bir hat şeklinde boya uygulayarak bunu sünger ya da fırça ile aşağı, yukarı ya da belirlediğiniz bir yöne doğru aktarmak olmalıdır. İkinci sıradaki resimde bulunan deniz teması gibi çalışmalar yapabilirsiniz.

Duvarın tamamını suluboya ile boyamak yerine bir kısmını küçük motifler ile süsleyebilirsiniz. Süsten ziyade oldukça modern ve sanatsal bir duvar kağıdı gibi duracak olan bu duvarı önce denemeli amaçlı olarak banyoda kullanabilirsiniz. 

Belki de daha sakin kararlar alıp daha sakin bir iç mekan dekorasyonuna sahip olmak istiyorsunuzdur. O halde suluboya motifine sahip bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Yatak odasında ya da misafir odasında kullanacaksanız seçtiğiniz suluboya motifine uygun yatak takımı ya da yastık kılıfları da edinebilirsiniz.

Eğer yukarıdakilerin hiçbiri size çekici gelmiyorsa ama yine de suluboyayı seviyorsanız, büyükçe bir suluboya resmi evinizin dilediğiniz bir köşesine koyabilirsiniz. Dekorasyonunuza uyumlu renklerde bir resim olursa çok hoş görünecektir.Bir cevap yazın