MAİSON&OBJET PARİS’TEN TREND İPUÇLARI

Tüm dünyadan gelen profesyonel katılımcılar, yeni markalar, yeni pazarlar, yarının ürün ve stillerini keşfedebilecekleri mobilya dekorasyon fuarı Maison&Objet 2013 Paris fuarında 6 – 10 Eylül tarihlerinde bir kez daha buluştular.

‘Enerji’ üst başlığı altında toplanmış, dekorasyonda ışığın, hayal gücü ve yaratıcılığın enerjisini özgür bırakmanın zamanının geldiğini vurgulayan fuar, toplam beş gün boyunca dünyanın dört bir yanından sayısız ziyaretçiyi ağırladı ve sekiz ayrı salona yayılan trendlerle sahne aldı.

Birbirinden farklı malzemelerin bir arada kullanıldığı kışkırtıcı kolajlar, neoklasik ve popüler kültür karışımı kaotik kombinasyonlar, enerjinin dışa vurumu olarak karşımıza çıktılar.

Fuardan zihnimizde yer eden detaylara baktığımızda bu yıl iç dekorasyonda yine cesur, heyecanlı ve koyu renklerin hakimiyetini koruyacağını görüyoruz. Lüks tasarımlar, gümüş ve metal aksesuarlar, cam ve kristal objeler, aynalar en çok kullanılacak parçalardan… Aynı zamanda aydınlatmalarda siyah ve koyu renklerin hakimiyet kurduğunun altını çizmek isteriz.

Özellikle koyu ve iri desenli duvar kağıtları modası, değerinden bir şey kaybetmeden, 2014 yılında da devam edecek gibi gözüküyor.

İri sandalye ve koltuklar, aydınlatmalar, yatak başlıkları, metalin ağırlıkla kullanıldığı endüstriyel tasarımlar, taştan yapılmış büst ve heykeller de gene 2014 yılı stil ipuçlarından…

Evdebir.com ekibi olarak bizler de ev dekorasyonu ile ilgili en son yenilikleri, yeni trendleri, dekorasyon alanında dünyadaki en geniş ve eksiksiz ürün yelpazesini bizlere sunan (tekstil, züccaciye, obje ve aksesuarlar, mobilya, dekorasyon vs) ilham kaynağı sağlayan etkinlikleri aynı mekanda bir araya getiren ve ev modasına referans olan Maison&Objet 2013 Paris fuarını, sizler için gezip yorumladık.

Bir cevap yazın