Kendi tesisatınızı kendiniz yapın! 19 Madde

Kendi sıhhi tesisat işlerinizi yapmanız gerektiğinde, nereden başlayacağınızı, ekipmanı, yönetmelikleri veya talimatları başlamanız gerekebileceğini merak edebilirsiniz. Burada ortaya konan faydalı ipuçları, yetenekli bir tesisatçı olmak için ihtiyacınız olan bilgileri size yardımcı olabilir.

 1. Hangi araçları ve nasıl kullanılacağını bilmek, sıhhi tesisat deneyiminizde çok yardımcı olabilir. Herhangi bir onarımı denemeden önce önceden bir plan yaptığınızdan emin olun, çünkü hataları düzeltmek pahalı olabilir.
 2. Her ay eşit miktarda kabartma tozu ve ardından küvetteki drenaj suyunu dökün. Açıklığı doldurun veya kimyasal reaksiyon ortaya çıkarken bir bezle örtün. Karışımın çalışmasına zaman verdikten sonra, bir galon kaynar su ile boruları temizleyin. Bu prosedür, saç ve sabun pisliğini temizleyecektir.
 3. Bulaşık makinenize su aktığını fark ederseniz, muhtemel suçlu düzgün takılmamış bir mutfak lavabo hortumu. Her iki konumdaki suyun karışmaması için lavabonuzdan bulaşık makinenize giden hortumun yukarı ve aşağıya inmesi gerekir.
 4. Tıkanmış boruları temizlemek istiyorsanız, enzim bazlı kullanın. Bu temizleyiciler içlerinde doğal bakteri barındırır ve daha sonra borulardan çıkarın. Enzimleri kullanan en çok tavsiye edilen boru temizleyicileri şu anda mevcut olanların en iyileridir.
 5. Donmuş borular çok kapsamlı ve pahalı tesisat onarım işleri yapabilir. İlk adım, dış borularınızın iyi yalıtıldığını kontrol etmektir. Soğuk hava yaklaşıldığında, hortumlarınızı çıkarıp boşaltın ve dış muslukları kapatın. Bu sıhhi tesisat faturalarında sizi para tutar.
 6. Harcı hattan kendiniz çıkarmaya çalışmayın. Daha fazla göndermek için tüm harcı parçalamaya çalışabilirsiniz. Bu, plastikten yapılmış plastik borularınız olduğunda daha iyi çalışır.
 7. Çöp bertaraf ederken akan su rahatsız etmeyin. Buna karşılık, bertaraf yoluyla birlikte su ve çöp göndermek, hareketli parçalara yapışmayı daha fazla atık teşvik ederek ömrünü kısaltabilir.
 8. İnatçı bir temizleme tapasını çıkarmanın iki kolay yöntemi vardır. Montajı yapıp yapamayacağınızı görmek için bir çekiç ve keski kullanmak için ilk yaklaşım. Diğer tek yöntem, keskiyi tam içinden geçirmektir.
 9. Bir tesisatçı kiralamak istiyorsanız, onları işe almadan önce kontrol ettiğinizden emin olun. Belli bir işte ustalık sahibi olmayan bir tesisatçı sorunu gerçekten kötüleştirebilir. İncelemeleri kontrol edin ve arkadaşlarınızdan ve ailenizden kullandıkları ve güvendikleri bir tesisatçının adını sorun.
 10. Tuvaletin herhangi bir sızıntısı olmadığından emin olun. Bunu belirlemenin kolay bir yolu, tuvalet tankına biraz yiyecek boyası bırakmaktır. Tuvaletin kase kısmını izleyin, eğer biraz renkli su görürseniz, ele alınması gereken bir sorunla karşılaştığınızı göreceksiniz.
 11. Sık kullanılan vanalar birbirine kaynaşabilir. Düzenli olarak nüfuz eden bir yağ ile koruyarak kaynaşmalarını önleyebilir ve yağlara nüfuz etmelerini sağlayabilirsiniz.
 12. Sıhhi tesisat, daha sonra sadece A noktasından B noktasına suyu yönlendirmek için daha fazla beceri gerektirir. Bir tesisatçı için ortak bir iş, su hatlarının onarımıdır.
 13. Drenaj temizleyicilerini akıllıca seçin. Bu ürünlerde kullanılan kimyasalların bazıları borularınıza zarar verebilir. Borularda kolay olduğunu iddia eden bir tahliye temizleyici seçin.
 14. Evinizin duvarlarına su damlıyorsa, su kaynağını kapatmalı ve hemen bir tesisatçıya başvurmalısınız. Bu, ciddi bir tesisatın ciddi şekilde hasar gördüğünün bir göstergesi olabilir. Bununla ilgili birçok konu küf ve küf, küf veya taşmalara neden olur.
 15. Sıhhi tesisat problemlerinizi aynı çağrıya dahil ederek kendinize zaman ve paradan tasarruf edin.
 16. Bazı mülk sahipleri, ev sıhhi tesisat sistemlerinin bir parçası olarak taşma alarmlarına sahiptir. Sel alarmları, duman alarmlarının yaptığı gibi aynı prensipte çalışır. Pillerle çalışırlar ve suyla temas ettiklerinde yüksek ses çıkarırlar. Taşkın detektörleri sızıntı veya potansiyel taşkın olayı hakkında sizi bilgilendirir.
 17. Ailenizdeki herkesin evinize giren suyu ve diğer önemli bağlantıları nasıl kapatacağınızı bildiğinden emin olun. Herkesin suyun zeminin her yerine akmasını ve zarar görmesini önleyeceğini bilmesini isteyeceksiniz. Herkes acil durumlarda su akışını nasıl durduracağını ve evinizi kazara hasar görmekten nasıl koruyacağını bilir.
 18. Hava sıcaklığı çok düştüğünde, dışarıdaki boruların donmaya başlaması muhtemeldir. İçeride bulunan borular bile evin dışından akıyorlarsa donarlar. Suyun akmasını sağlamak için bu borular üzerinde bir ısı lambası veya bir tür küçük ısıtıcı bulunduğundan emin olun.