Mobilya Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yeni mobilya almakla ilgili olabileceğinizi düşünüyor musunuz? Orada birçok ürün var ve seçmek zor olabilir. Size yardımcı olacak tavsiyeler için okumaya devam edin.

 • Yeni bir kanepeye ihtiyacınız varsa, göz önünde bulundurmanız gereken iki önemli nokta vardır: yüksek kaliteli işçilik ve konfor. Yaylar, yastıkları desteklemek için en iyi yöntemi sunar. Elle bağlı sekiz yollu yaylar genellikle en iyisidir, ancak serpantin versiyonları da iyi olabilir. Yayları, mobilya döşemelerinde hissederek test edin. İyi yaylar birbirine yakın ve çok sağlamdır.
 • Her kaynağı inceleyin böylece hiçbirinin zayıf olmadığından emin olursunuz.
 • Döşeme üst tabloları meşgul aileler için harika olabilir. Bu masalar kolay temizlenmesini sağlar ve dezenfekte edilebilirler. Bu masaları sandalyeler veya tezgah oturma düzenleri ile de bulabilirsiniz.
 • Mobilya ararken, zincir mağazalardaki boşluk bölümlerini kontrol edin. Pek çok perakendeci, yalnızca fazla stoklanmış veya gümrük parçalarını görüntülemek için olan mağaza alanlarının büyük bölümlerini korur. Perakende satış bölümlerinde çok daha ucuza bazı harika fırsatlar ve stokta olan ürünler bulabilirsiniz.
 • Nötr renkte olan mobilya parçaları öncelikli tercihiniz olmalıdır. Tarafsız ürünler değişim ve erişim kolaylığı sağlar. Tarafsız mobilyalar kullanırken daha fazla seçeneğiniz olacak ve dekoru daha iyi eşleştirme eğilimindedirler. Zevk alabileceğiniz birçok nötr seçenek var.
 • Desenli bir kanepe alırsanız, kumaşın hizalı olduğundan emin olun. Daha ucuz bir parça, düzgün şekilde hizalanmamış bir kumaşa sahip olabilir. Pahalı kanepeler satın alırken, desen uygun şekilde hizalanmalıdır. Pahalı bir koltukta terzilik hataları varsa satın almayın.
 • Onlar memnun kalmadan önce üretici incelemelerini göz atın. Bu, seçeceğiniz en iyiyi iyi bir şekilde anlamanızı sağlar. Bu, satın aldığınız şeyin güvenilir bir marka tarafından yapılıp yapılmayacağına karar vermenize gerçekten yardımcı olabilir.
 • Mobilya için alışveriş yaparken dayanıklılığı seçin. Paranızdan maksimum değer elde etmeniz gerekir. Mobilya pahalı olabilir ve dayanacak şekilde yapılmış parçaları seçmek için en iyisidir. Metal veya parke genellikle uzun süre dayanır.
 • İkinci el mağazaları, mobilya satın almak için mükemmeldir. Ne kadar harika parçalar kullanabildiğinizden, zar zor kullanılan ve yeni görünen güzel bir mobilya parçası bulacağınızdan emin olamazsınız. Nasıl arama yapılacağını biliyorsanız, indirimden geçirerek dekoratif paranızın karşılığını daha fazla alabilirsiniz.
 • Biraz daha fazla para harcadığın şeyi alıyorsun. Borç almak istemeseniz de, kaliteli mobilya alabilmenizi sağlamak için bütçeyi artırmayı düşünmelisiniz. Ucuz mağazalar ucuz mallar sunabilir, ancak iyi üretilmeyebilir. Biraz daha fazla para harcayın ve sürecek kaliteli parça.
 • Yeni bir mobilya alırken, çivi veya yapıştırıcı kullanmayan parçaları arayın; bu en yüksek kalite. Uçlarda ve köşelerde birleştirilmiş ahşap parçaları arayın. Bu bağlantılar daha pahalıdır ve şirketin uygulanması için daha fazla zaman alır, ancak sonsuza kadar dayanır.
 • Her zaman yeni bir koltuk gibi büyük şeyler almak için paranız olmayabilir, ancak yastıklar veya lambalar gibi küçük parçalar çok ucuzdur. Bu yeni bir odayı canlandırabilir.
 • Doğru mobilyayı bulmakta sorun yaşıyorsanız, yeniden kaplayabileceğiniz ya da tamir edebileceğiniz kullanılmış bir parça düşünün. Bu kullanılmış mobilyayı, maliyetinin bir kısmını yepyeni görünecek şekilde düzeltebilirsiniz.
 • İyi olup olmadığını görmek için bir parçanın detaylarını kontrol edin. Düğmeler ne kadar güvenli? Döşeme iyi hizalanıyor mu? Bunun böyle olmadığını tespit ederseniz, söz konusu parçanın kalitesi göz önünde bulundurulmadığından kaçınılması muhtemeldir.
 • Mobilya almayı düşündüğünüz web sitesinin güvenliği güvenli bir site olmalıdır. Bir suçlu, mobilya satın alabilenlerin kartta uygun miktarda paraya sahip olacağını anlıyor. Bu sizi çevrimiçi hırsızlık için öncelikli bir hedef haline getirebilir. Web adreslerinin önünde “https” bulunan güvenli bir site.
 • Satın almadan önce tüm kabin veya mobilyaların tüm dolaplarını ve çekmecelerini kontrol edin. Çekmeceleri dışarı çekip her çekmeceyi bir parça üzerinde açacağınızdan emin olun. Dolapları açın ve sonra tekrar kapatın. Hiçbir şeyin gevşek olmadığından ve yapışmadığından emin olun. Çekmecelerin düşecek gibi görünmeden açık kalacağından emin olun. Mobilyanızın işlevsel olduğundan emin olmanız çok önemlidir.
 • Mobilyalar için ayın son günlerine doğru alışveriş yapmayı deneyin. Durdurulan hisse senetleri satılmazsa büyük fırsatlar elde edersiniz.
 • Mevcut mobilya setinizle aynı stile uymak zorunda değilsiniz. Mevcut kişisel zevklerinize uyan farklı stil parçaları satın alabilirsiniz.
 • Mobilya için alışveriş yaparken tarzı düşünün. Bir yazlık ev, daha konforlu mobilyalarla daha iyi bir donanıma sahip olurken, modern ve modern bir ev, çağdaş ve daha modern olanlarla daha iyi olurken, yazlık tarzı bir ev, rahat ve konforlu eşyalarla doldurulduğunda daha çekici görünecektir. Evinizin şu anki tarzına uymayan mobilyalar almaktan pişman olabilirsiniz.
 • Bu, kanepenizi dökülmelerden ve lekelerden verir. Bunlar kirliyse kolayca yıkanabilir. Odanızdaki mevcut dekorla çakışmayan kapaklara kaynak yapmak kolaydır.
 • İkinci el mobilya bütçenize sıkı bir bütçe uygun olabilir. Bir çok mağaza mobilya kiralamanıza ve kiralandıktan sonra satmanıza izin verir. Genellikle eşyalar sadece bir ev veya ev piyasadayken göstermek için bir evdeki evreleme olarak kullanılmıştır. Bu mobilyalar sergilendiği için gerçekten iyi durumda olabilirdi.
 • Bu makale size değerli bilgiler sağlamıştır. Akıllıca kullanıldığında, mobilya için nasıl alışveriş yaptığınızda büyük bir fark yaratabilir. Ne okuduğunuzu aklınızda bulundurun ve en iyi fırsatları bulabilmek için her şeyi yaptığınızdan emin olun. Mobilya satın alırken önemli bir yatırım yapıyorsunuz ve tercihlerinizin size kalite ve sahiplik gururu sağlaması önemlidir.