Mobilya Alışverişinde İşinize Yarayacak 20 Tavsiye

Yeni mobilyalara bakmaktan ancak hiçbir şeyi karşılayamamaktan bıktınız mı? Evinize çok da yakışmayan eşyalar almaktan hoşlanmıyor musunuz? Mobilyalar için anahtar alışverişi verimli bir şekilde öğrenmek ister misiniz? Bu makale, satın alma kararlarınız hakkında size bilgi verecektir.

 1. Mobilya maliyeti biraz yüksek olabilir. Bu yüzden mobilya almaya bakmanız iyi bir seçenek. Mükemmel durumda olan ancak çeşitli mağazalarda, seri ilanlarda ve bahçe satışlarında kullanılan mobilyaları bulabilirsiniz. Gerekirse döşemeleri her zaman döşemeleyin. Bu size oldukça fazla para kazandırır.
 2. Her şeyin zayıf bir şekilde düzgün bir şekilde sabitlendiğinden emin olmak için her bir kaynak noktasını kontrol edin.
 3. Mobilya alırken pazarlık etmekten korkmayın. Çoğu mobilya mağazası mobilyalarını işaretler ve genellikle fiyatı yaklaşık yüzde yirmi azaltabilir. Pazarlık etmekten hoşlanmıyorsanız, size eşlik edebilecek birini getirin.
 4. Satın almadan önce yeni mobilyaların ayaklarını kontrol edin. Sandalye bacaklarının ağır olması ve çerçeveye tutturulması gerekir. Ahşap ayaklar, döşemeyi kolayca çizebilecek en dayanıklı kauçuk veya plastiktir.
 5. Farklı üreticilerin yorumlarını görmek için interetten istifade edin. Bu, üreticinin ortaya koyduğu ürünlerin genel kalite seviyesini anlayabilmenizi sağlayacaktır. Bundan çok şey hissedeceksiniz çünkü satıcıyla rahat ederseniz mobilya satın alıp almayacağınızı bileceksiniz.
 6. İkinci el mağazaları, mobilya satın almak için mükemmeldir. Ne kadar harika parçalar kullanabildiğinizden, zar zor kullanılan ve yeni görünen güzel bir mobilya parçası bulacağınızdan emin olamazsınız. Nasıl arama yapılacağını biliyorsanız, indirimden geçirerek dekoratif paranızın karşılığını daha fazla alabilirsiniz.
 7. Bu öğeler sizi hızla bir çok stile geri getirebilir.
 8. Mobilya yapımında kullanılan farklı ahşapları öğrenir. Sadece normal ahşap fiyatından sunta elde ediyorsanız, katı ahşap ürünler için ödeme yapmak istemezsiniz.
 9. Yeni mobilyalar alırken, en yüksek kalite için tutkalsız veya çivisiz yapılan parçaları arayın. Uçlarda ve köşelerde birleştirilmiş ahşap parçaları arayın. Bu derzlerin yapılması çok zaman alır, ancak bunlar aynı zamanda çiviler veya tutkalla tutulan parçalardan biraz daha uzun sürer.
 10. Hareket halindeyken tanıdığınız biri mi? Onlara tüm mobilyalarını geri alıp almadıklarını sorun. Bu eşyaları iyi bir fiyata satın alarak tasarruf edebilirsiniz; hatta özgürce gidiyorlar!
 11. Kesinlikle tek başına fiyatına dayalı bir mobilya almayın ya da acele edin. Gerçekten arzu ettiğiniz için para ödeyerek daha fazla zaman harcamak daha mantıklı geliyor.
 12. İyi hazırlanmış olduğundan emin olmak için parçanın ayrıntılarına göz atın. Tüm düğmeler sağlam bir şekilde dikilir mi? Kırpılmış doğru mı? Bunun böyle olmadığını tespit ederseniz, söz konusu parçanın kalitesi göz önünde bulundurulmadığından kaçınılması muhtemeldir.
 13. Kumaş koruyucu, döşemeli tüm mobilyalarda kullanışlıdır. Mobilya parçalarınızda kullanabileceğiniz çeşitli tipler vardır. Bu koruyucu mobilyalarınızı sağlayacaktır.
 14. Satın aldığınız mobilyalar için garanti alabileceğiniz parçalarda bir mobilya garantisi olup olmadığını görün. Mobilya bir tür yatırım olarak. Sık kullanacaksınız ve olması gerektiği gibi çalışması için en iyisi olduğundan emin olmalısınız. Bu yüzden, ne tür garantilerin bu kadar gerekli olduğunu görmek iyi bir fikirdir.
 15. Bir kanepe alırken, minderleri uzağa doğru çekeceğinizden emin olun, böylece doğrudan kaideye bastırabilirsiniz. Bobinler siz bastıktan hemen sonra geri geliyor mu? Bu durumda, parçanın iyi durumda olduğundan emin olabilirsiniz. Durum böyle değilse, en iyi durumda olmayan ve muhtemelen kaçınmanız gereken bir kanepeye bakıyorsunuz.
 16. Mobilya satın alırken indirimli fiyat almak hakkında biriyle konuşmaktan korkmayın. Daha iyi bir fiyat elde etmek mümkün olabilir. İstediğiniz fiyatı size veremiyorlarsa, satın alma işlemine ilave bir ücret ödemeden herhangi bir ilave ürün ekleyip ekleyemeyeceklerini sorunuz. Genellikle satış yapmak için genellikle ekstralar sunacaklardır.
 17. Ahşap mobilyalar için alışveriş yaparken, yalnızca masif ahşaptan yapılmış ürünler satın alın. Birçok parça masif ahşap ürünlerden yapılmıştır. Masanın veya sandalyenin altına baktığınızda tahılı inceleyerek bunu görebilirsiniz.
 18. Satın almadan önce parçaları her zaman denemelisiniz. Kanepede oturun ve içinde hareket edin; Yaptıktan sonra ayağa kalkabildiğinizden emin olun. Eve getirecek kadar konforlu olması için yatağa uzanmalısınız.
 19. İkinci el mağazasında mükemmel kalitede mobilyalar bulabilirsiniz. Güzel görünmelerini sağlamak için sadece biraz TLC’ye ihtiyaç duyan vintage parçalara rastlayabilirsiniz. Ayrıca biraz hızlanma gerektiren mükemmel kalitede ürünler de bulabilirsiniz. Kullanılmış bir ürünü tekrar döşemek yepyeni bir parça satın almaktan daha uygun maliyetli olabilir. Bu aynı zamanda mobilyayı dekorunuza uyacak şekilde özelleştirmenize yardımcı olur.
 20. İyi bir mobilya, evinizdeki herhangi bir odayı gerçekten tamamlayabilir. Yüksek kaliteli mobilyalar bir evi gerçekten etkileyebilir. Bu makaleden edindiğiniz bilgiler sayesinde, aklınızda bulundurun, mobilya alışveriş yolculuğunuza başlayabilirsiniz.