Mükemmel Bir Bahçe için 23 İpucu

Organik bahçecilik büyük bir baş ağrısı olabilir. Aşağıdaki öneriler, organik bir bahçenin nasıl başarılı bir şekilde yetiştirileceği konusunda sizi yönlendirecektir.

 1. Nispeten yüksek verim sağlayacak bitki türlerini seçin.
 2. Bu, bitkilerin erişkinliğe dayanma şanslarını arttırır. Bu aynı zamanda dikim planınızı sıkılaştırmanıza yardımcı olur. Son ekini bahçeden çıkardıktan hemen sonra, fidanlarınız hemen ekilmeye hazır olacaktır.
 3. Çiçek bahçenize renk sıçraması eklemek için yıllıkları ve bienalleri kullanın. Çalılar veya uzun ömürlüler arasındaki boşlukları doldurabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bazı çiçekler rudbekia, kadife çiçeği, evren, evren ve evrendir.
 4. En sevdiğiniz bitkileri içeri aktarın, böylece kış donlarından kurtulurlar. En dirençli olanlarınızı veya dirençli olanları koruyabilirsiniz. Bir tencereye aktarmadan önce, köklere zarar vermeden bitkiyi kazın.
 5. Bahçecilik yapacaksanız, özellikle sonbaharda bahçenizdeki pis böceklere karşı dikkatli olun! Meyvelerden, turunçgillerden, domateslerden ve birçok meyvelerden hoşlanırlar. Farkedilmezlerse, hasar aşırı olabilir, bu nedenle bitkilerinizi bu zararlılardan nasıl koruyacağınıza dair planlar yapın.
 6. Ampüller size ilkbahar ve yaz çiçeklerinin tadını çıkarabileceğiniz harika çiçekler verecektir. Farklı ampuller çeşitli zamanlarda çiçek açar, bu nedenle uygun şekilde seçerseniz, ilkbahardan sonraki yazlara çiçek açarsınız.
 7. Onlardan kurtulmak için yabancı otları kullanmayı deneyin. Kaynar su güvenli bir “herbisit” dir. Kaynar su yabani ot köklerine zarar verir ve daha da büyümesini engeller.
 8. Bitkilerinizin yüzeylerindeki nem, hastalıkları ve hastalıkları cezbedecektir. Mantarlar genellikle bitkilerin dünyasında ortak bir problem yaratır. Mantar önleyici spreylerle ortaya çıktıktan sonra mantarlardan kurtulmak mümkündür, ancak anahtar herhangi bir problem ortaya çıkmadan bahçenizi iyileştirmektir.
 9. Taze nane yapraklarından hoşlanıyor musunuz, ancak bahçenizi ele geçirmek için hızlıca büyümesinden nefret ediyor musunuz? Bunun yerine bir bahçe kabına veya büyük bir tencereye dikerek nane gelişimini yavaşlatabilirsiniz. İsterseniz kabı toprağa ekebilirsiniz, ancak kabın duvarları kökleri tutsak tutar ve bitkinin bahçenizi ele geçirmesini önler!
 10. Bahçecilik rahatlatıcı bir aktivitedir. İnsanların kişisel rahatlama ve huzuru bulmalarının birçok yolu vardır. Bahçe işçiliği bu memnuniyeti elde etmek için nispeten kolay bir yoldur. İadeler çok gerekli bir miktar para yatırımı için çok büyük. En büyük temettü, kendi yeşilliklerinizi dikmenin ve büyütmenin duygusal tatminidir.
 11. Bahçeyi sularken akıllı kullanın. Zaman kazanmak için dik bir hortum kullanın, böylece her bir tesisi ayrı ayrı bir hortum başlığı ile sulamanıza gerek kalmaz, böylece başka işler yaparken bahçe sulanabilir. Hortumunuzdaki su basıncını düşük tutun, böylece bitkilerin yapraklarına sıçramaz. Sağanak hortumunuzu başka şeyler yaparken bir süre çalıştırın.
 12. Her gün bahçenizde geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlanın. Eksik aletleri aramak için zaman harcamayın. Bahçede çalışmadan önce tüm aletlerinizi hazırlayın ve daha sonra işlerini yerine koyun. Gerekirse, içlerinde cepli bir pantolon kullanmayı deneyin.
 13. Toprağa kahve tozu ekleyin. Kahvenin, bitkilerin kullanabileceği birçok temel besin maddesi vardır.
 14. Aralık, bahçenizi ekerken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Bitkilerin büyümeye başladıkları zaman ne kadar alana ihtiyaç duyduklarını büyük olasılıkla hafife alırsınız. Bahçenizi dikkatlice planlayın ve tohumlar arasında yeterince boşluk bırakın.
 15. Bahçeniz için taş, tuğla veya işlenmemiş ahşaptan yükseltilmiş bir yatak oluşturun. Çürümeye karşı dirençli ve kimyasal içermeyen ahşap seçin. Bazı iyi ahşaplar akasya, akasya ve selvidir. Sebzeli bir bahçede, sebzeli bahçenizin farklı bölümlerini içine almak veya sınırlandırmak için işlenmiş odun kullanmaktan kaçının. Kullandığınız zemin örtüsü önceden işlenmiş kereste içeriyorsa, bir kat plastik ile kaplayın.
 16. Bir şeyleri değiştirip bahçenizi farklı bir alana yerleştirirseniz, mantar ve hastalık problemlerini önlemek için doğal bir metodolojiden faydalanırsınız.
 17. Uzun ömürlüler için yeni bir bahçe alanı oluşturmak için sadece birkaç öneride bulunmanız yeterli. Çimeninizi kesip çevirmek için bir kürek kullanın ve çevirdikten sonra tüm alanı tahta yongalarla kaplayın. Çok yıllıkları yeni yatağa yerleştirmeden önce birkaç hafta bekleyin.
 18. Organik bahçenizdeki bitki sıraları arasında küçük çukurlar kazmayı düşünmelisiniz. Bu su ve para tasarrufu için iyi bir yoldur.
 19. Çevreye yardımcı olmak için bitkilerinizi sulamak için yağmur suyu kullanın. Herhangi bir miktarda yağmur suyu toplamak için bir varilin veya herhangi bir tür kabın kullanılması yalnızca her ay su faturanızda tasarruf etmenizi sağlamaz ve doğal kaynaklarınızı en iyi şekilde kullanır. Bu para harcamak için harika bir alternatiftir ve çevrenizi yapar.
 20. Bazı bitkiler onları yeniden diktiğinizde büyür, diğerleri kökleri bozulursa zayıf tepki verir. Tesisinizin yeniden saklamanın faydası olup olmadığını kontrol etmek için tesisi yavaşça kabından çıkarın. Çoğunlukla kir varsa ve çok fazla kök yoksa veya onları hiç göremiyorsanız, saksı büyüklüğünü yükseltmeye gerek yoktur.
 21. Değerli aletler bırakılırsa, kullanabilecekleri veya satabilecekleri bir şey varsa, birileri onları çalabilir.
 22. Bahçecilik yaparken göz önünde bulundurmanız gereken çok fazla şey yoktur. Çok fazla su kök bitki çürüklüğü nedeniyle bazı bitkileri öldürebilir, ancak susuz bir bitki gelişemez. Toprağınızın nem seviyesinin düzenli olup olmadığını kontrol edin.
 23. Bu makalenin gösterdiği gibi, organik bahçecilik, bazılarının düşündüğünden daha karmaşıktır. Sebzelerinizin, meyvelerinizin, çiçeğinizin tadını çıkarırken veya bahçenize doyurucu bir bakış attığınızda, tüm çabalarınızın buna değdiğini anlayacaksınız. Burada bulunan ipuçlarını ve tekniklerini kullanarak kısa sürede sağlıklı ve verimli bir bahçeye sahip olabilirsiniz.